ВО "Свобода"

ENG

1-3 липня
Донецькі свободівці вимагають покарати водія, що напав на пасажира-пільговика
Донецькі свободівці вимагають покарати водія, що напав на пасажира-пільговика

3 липня 2018 року бійці "Легіону Свободи" відвідали апаратну нараду Слов'янської міської ради аби перевірити, яким чином влада збирається реагувати на системні порушення прав пільговиків у маршрутних таксі.

На Донеччині часто фіксуються випадки, коли водії автобусів чи маршрутних таксі не бажають перевозити безкоштовно пільговиків та АТОвців. Один із таких інцидентів трапився у Слов'янську 1 липня. Водій автобуса, який слідував маршрутом Слов'янськ ‒ Билбасівка, не захотів везти сироту Влада Самусенка.

За словами потерпілого, водій, побачивши Єдиний квиток, накинувся на хлопця, застосувавши силу. Подію хлопець зафіксував на камеру свого мобільного телефона. На відео видно як агресивно налаштований водій спочатку лається, а потім підходить до єдиного в автобусі пасажира та намагається вигнати його ‒ душить та тягне за шию. Постраждалий викликав поліцію та написав відповідну заяву.

Дізнавшись про цей випадок, націоналісти не змогли залишитись осторонь. 3 липня 2018 року свободівці відвідали апаратну нараду Слов'янської міської ради аби з'ясувати як відреагувала влада на правопорушення.

"Зухвале поводження водія ‒ це наслідок непрозорого проведення тендерів та підписання договорів на перевезення пасажирів з непорядними перевізниками. Таке ганебне ставлення до пільговиків, чи то сиріт, чи бійців АТО неприпустиме", ‒ наголосив голова Слов'янської міської організації ВО "Свобода" Сергій Лілеєв.

Як виявилося, неадекватний водій досі працює на лінії, а міський голова не збирається впливати на ситуацію із агресивним поводженням маршрутчиків щодо пільговиків.

"Хочу звернути увагу міського керівництва, що Майдан почався саме з побиття студентів. Першими, хто вийшов на їх запит, були націоналісти. Тому звертаємо увагу - якщо керівництво не вживатиме заходів для наведення ладу в міських і приміських перевезеннях стосовно пільг, на захист цих категорій мусимо стати ми, націоналісти. У місті, де керівником є невиховане хамло, законних методів чекати годі. Без націоналістів питання не зрушить з мертвої точки з таким ставленням влади до містян, які мають право голосу, право на проїзд. Таке поводження чинушів під час апаратної наради викликає обурення. Це неприпустимо", ‒ заявив очільник Донецького обласного "Легіону Свободи" Юрій Кравецький.

Водночас легіонер запропонував вирішення питання для забезпечення прав пасажирів ‒ розмістити в кожному автобусі книгу відгуків і пропозицій. Ці книги мають бути розміщені коштом перевізника та за підписом міського голови. Перевірятись вони мають громадською радою та громадськими організаціями.

"Це дієвий крок для збору інформації про перевізників, що отримують чималі гроші з міського бюджету", ‒ зауважив Юрій Кравецький.

Реалізацію цих змін, як і подальше розслідування побиття сироти-пільговика, свободівці беруть на свій контроль.

Прес-служба Донецької обласної організації ВО "Свобода"