ВО "Свобода"

ENG

28 грудня 2017
У Слов'янську виборювати право на смолоскипний марш на честь Бандери довелося в суді
У Слов'янську виборювати право на смолоскипний марш на честь Бандери довелося в суді

28 грудня 2017 року Донецький окружний адміністративний суд розглянув позов виконавчого комітету Слов'янської міської ради до міської організації ВО "Свобода" з приводу заборони використання смолоскипів під час проведення маршу до Дня народження Степана Бандери.

Варто зазначити, що в січні міський голова вже подавав аналогічний позов щодо заборони смолоскипів під час маршу до Дня Героїв Крут, але суд відмовив у його задоволенні в повному обсязі. Тоді, 29 січня 2017 року, під час урочистого ходу поруч із колоною людей пролунав вибух.

Слід зауважити, що у Слов'янську смолоскипний марш на честь провідника ОУН Степана Бандери проводиться третій рік поспіль, також були організовані смолоскипні марші до Дня Героїв Крут у 2015, 2016 та 2017 роках. Жодних нарікань до міської організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" як організатора заходів від органів місцевої влади, МВС та МНС не було.

Оскільки смолоскип не належить до вогненебезпечних засобів, а право громадян України на мирні збори гарантується ч. 1 ст. 39 Конституції України, суд постановив відмовити виконавчому комітету Слов'янської міської ради у вимозі заборонити використання смолоскипів. Через забаганки міського голови Вадима Ляха судові стягнення у розмірі 1762 гривень будуть стягнуті з бюджету громади міста.

"У січні цього року вже були намагання Ляха заборонити наш хід рішенням суду та спроба залякати громаду міста під час маршу. Знову позов та знову його відхилення. Знову громада сплачує чималий судовий збір із власного бюджету на забаганки неадекватного керманича виконкому. Вразила поведінка поліції, яка замість розслідування причини вибуху надавала брехливі заяви в залі суду. Вочевидь, теперішній владі не до вподоби дії місцевих націоналістів. Але ніщо не може стати на заваді гідному вшануванню українських героїв", ‒ зазначив голова Слов'янської організації ВО "Свобода" Сергій Лілеєв.

Тож, смолоскипний марш до Дня народження Степана Бандери у Слов'янську відбудеться, як і було проанонсовано ‒ 1 січня 2018 року о 17:00 від Соборної площі міста.

Прес-служба ВО "Свобода"