ВО "Свобода"

ENG

25 листопада 2017
На Донеччині вшанували пам'ять жертв Голодомору
На Донеччині вшанували пам'ять жертв Голодомору

25 листопада 2017 року на Донеччині відбулось ушанування пам'яти жертв Голодомору 1932‒1933 рр. У Маріуполі, Костянтинівці, Добропіллі, Торецьку та Слов'янську свободівці вийшли на мітинги-реквієми, аби вшанувати замордованих голодом українців.

У Маріуполі зібрались біля пам'ятника жертвам Голодомору та політичних репресій в Україні. В акції взяли участь як партійці "Свободи", так і небайдужі містяни.

"На жаль, кeрівництво міста всеукраїнську акцію проігнорувало, відвідавши пам'ятник 24 листопада, в робочий час. Тим держслужбовці підкреслили своє повeрхнeвe, нe щирe ставлeння до нашої історії та України в цілому", ‒ зазначив голова Маріупольської міської організації ВО "Свобода" Артем Дубовий.

Під час акцій всі присутні згадали жертв Голодомору, поділились спогадами, що передаються в їх родинах з покоління в покоління, запалили свічки та лампадки й провели хвилину мовчання.

"Великий голод 1932‒1933 років був найбільшою катастрофою, яку пережила Україна як щодо кількості жертв, так і щодо людських страждань. Свободівці Костянтинівки вшанували безневинно замучених у цих страшних подіях", ‒ зазначив член Костянтинівської організації ВО "Свобода", заступник голови обласної організації з питань національної пам'яти Ярослав Маланчук.

Як зазначив заступник голови Донецької обласної організації з військових питань Юрій Кравецький, влаштований совєцькою владою Голодомор став для українського народу великою не бойовою втратою за весь час: "Саме 100 років тому в листопаді була проголошена УНР. Та москалі не хотіли втрачати контроль над хлібом, бо самі нездатні забезпечувати себе продовольством, а ми, як миролюбна нація, були нездатні дати по зубах ворогу. Не забудемо, не пробачимо й зробимо висновки!".

У Слов'янську місцеві активісти зібрались на Соборній площі, аби вшанувати пам'ять закатованих штучним голодом комуністичного режиму була проведена панахида. Після хвилини мовчання присутні заспівали державний славень.

Після закінчення акцій учасники запалили свічки пам'яті на підвіконні своїх домівок в шану жертв страшного голоду ‒ геноциду українського народу.

Прес-служба Донецької обласної організації ВО "Свобода"