ВО "Свобода"

ENG

28 липня 2017
У Селидовому свободівці не допустили чергового самочинства у владі
У Селидовому свободівці не допустили чергового самочинства у владі

28 липня 2017 року члени Селидівської міської організації ВО "Свобода", "Національного Корпусу" та "Правого Сектору" в черговий раз не допустили свавілля в ході сесії міської ради. Вже вдруге депутати намагались "з руки" призначити нового заступника міського голови, що не лишилось поза увагою активістів.

Передусім слід звернути увагу на особу кандидата в заступники міського голови Івана Охомуша ‒ людини, яка 19 років поспіль очолювала відділ освіти та була заступником голови Селидівської міської організації "Партії регіонів". Окрім того, у 2015 році Івана Охомуша притягнули до адміністративної відповідальности за ст.172-7 "Порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів" КУпроАП.

Тоді Охомуш приховав, що його дружина працювала завгоспом у вечірній школі Селидового, він був звільнений з роботи й сплатив штраф в розмірі 170 гривень. При чому тоді при розгляді справи ніхто не зауважив, що посада завгоспа оплачувалась й після закриття самої вечірньої школи.

Незважаючи на це, менш ніж за 2 роки Івана Охомуша запропонували призначити на посаду заступника міського голови Селидового. Питання було винесено на чергову сесію міськради, де за наявності в раді системи електронного голосування депутатам запропонували голосувати підняттям руки. При звіренні протоколу засідання активісти виявили, що дані індивідуальних депутатських бланків голосувань не збігаються із загальною кількістю голосів за призначення Охомуша на нову посаду.

Через неможливість влади міста пояснити цей факт сесію було перервано. Але вже 28 липня ситуація повторилась ‒ знову голосування "з руки" й знову невідповідність протоколу реальній кількості піднятих за Івана Охомуша рук.

"Всі рішення міськради має пильнувати громадськість, а проєкти рішень, котрі виносять на розгляд "з руки" ‒ вдвічі прискіпливіше. У нашому суспільстві не має бути місця будь-яким проявам корупції ‒ від вимагання, заохочень й подарунків до реалізації сумнозвісного "кум до кума по твоє", проявом якого і є цілеспрямоване лобіювання інтересів корупціонера у Селидівській міськраді", ‒ зазначив голова Селідівської міської організації ВО "Свобода " Костянтин Морозов.

Прес-служба Донецької обласної організації ВО "Свобода"