ВО "Свобода"

ENG

20 червня 2017
Видавець Олег Філюк повідомив про купівлю антиукраїнських книг для державних бібліотек
Видавець Олег Філюк повідомив про купівлю антиукраїнських книг для державних бібліотек

Вугледарське міське управління культури купує для бібліотек книги про російських найманців на Донбасі. Про це під час круглого столу "Нове життя книгозбірень. Бібліотечна реформа в контексті вирішення проблем в системі держзакупівель книг" 20 червня 2017 року заявив видавець наукової літератури свободівець Олег Філюк.

Націоналіст заявив, що останній книжковий тендер на "ProZorro" від Вугледарського міського управління культури містить 56 найменувань книг, із яких 42 ‒ російськомовні, хоча в багатьох видань є повний аналог українською мовою. Окрім того, видавець зачитав анотацію з книги "Білет в одну сторону", замовлену міським управлінням культури. В ній ідеться про чоловіка з Тамбова, який приїхав на Донбас "заробити грошей".

Олег Філюк
Олег Філюк

"Ми зверталися й будемо звертатися до управління культури. Чому може навчити людей, наприклад, видання "Сьостри вампірши" в 7-ми томах? Хіба це та книжка, яка допоможе на цій території сформувати свідоме мислення, патріотизм, бажання розбудовувати землю, на якій живуть? Потрібно заборонити доступ подібних книжок у книгарні, інакше в нас буде Бессарабія, Закарпаття, аби не було питань, чому в нас немає Криму й ОРДЛО", ‒ наголосив видавець.

Олег Філюк також розповів, що навіть науковці не знають про вихід великої кількості цікавої літератури, а в бібліотеки в цей час потрапляє не те, що потрібно. Водночас він запропонував відновити традицію книжкових ярмарків та перед закупівлею книг до бібліотек брати фахову рецензію, наприклад, в Інституті українознавства.

Прес-служба Донецької обласної організації ВО "Свобода"