ВО "Свобода"

ENG

15 червня 2017
Марія Чашка: Соціяльний супровід учасників московсько-української війни має бути в пріоритеті
Марія Чашка: Соціяльний супровід учасників московсько-української війни має бути в пріоритеті

Нещодавно у Слов'янську відбувся круглий стіл, присвячений адаптації демобілізованих учасників війни у суспільстві. Разом із представниками влади та бійцями московсько-української війни участь у обговореннях взяла демобілізований боєць окремої чоти "Карпатська Січ", голова Донецької обласної організації ВО "Свобода" Марія Чашка.[]/i.

Основною темою для дискусій стало надання учасникам так званої АТО землі на території Слов'янська. Всі присутні погодилися, що на разі цей процес неврегульований та потребує вдосконалення. Також одним із найважливіших питань є адаптація до цивільного життя бійців, що повернулися додому з фронту. На жаль, багато військових, які брали участь у бойових діях, самотужки переживають посттравматичний стресовий розлад. Як зазначила Марія Чашка, потрібно оперативно інформувати демобілізованих бійців про наявні для них пільги та переваги.

"Соціяльний супровід учасників московсько-української війни має бути в пріоритеті. Всім бійцям без виключення необхідна допомога психологів, які не тільки запрошують на культурні заходи, але й знаходять індивідуальний підхід для кожного демобілізованого солдата, безпосередньо спілкуючись із ним та його родиною. Необхідно налагодити зв'язок з усіма міськими комунальними службами, аби уникнути блукання учасника війни та членів його родини між кабінетами тощо. Якщо людина, яка і так пережила стрес та має посттравматичний синдром, буде змушена стукати у зачинені перед ним двері, то вона отримає ще гірший вплив на стан здоров'я", ‒ наголосила голова Донецької обласної організації ВО "Свобода" Марія Чашка.

Прес-служба Донецької обласної організації ВО "Свобода"