ВО "Свобода"

ENG

11 червня 2017
На Донеччині створено осередок "Яворини"
На Донеччині створено осередок "Яворини"

11 червня 2017 року в Центральній бібліотеці Слов'янська відбулись установчі збори зі створення донецького обласного осередку Всеукраїнського об'єднання українок "Яворина" за участи керівника обласної організації ВО "Свобода" Марії Чашки та голови обласного "Легіону Свободи" Юрія Кравецького.

За пропозицією делегатів, на посаду голови донецького осередку "Яворини" було запропоновано Марину Данилову. Волонтерка розповіла про свою діяльність та поділилась досвідом, адже за три роки вона допомогла сотням військових та багатьом иншим людям.

Маленькі представники Яворини
Маленькі представники Яворини

"Жінки завжди були миротворицями, були матерями, і наше покликання ‒ в першу чергу підтримати тих чоловіків, які боронять кордони України та не дають цій війні посунутись на инші території, завдяки яким ми можемо жити у мирних містах. Ми маємо бути їм надійним тилом", ‒ розповіла Марина Данилова.

Як зазначила очільниця донецьких свободівців Марія Чашка, у близькому минулому боєць батальйону "Карпатська Січ", взаємодія націоналістів та волонтерів з кожним днем буде наближувати нашу перемогу: "Без волонтерів не було б української армії. Все, у що ми були вдягнуті, що їли, чим лікувались ‒ усе це тільки завдяки волонтерам. Саме наша спільна праця зробить наше велике майбутнє".

На Донеччині створено осередок Яворини
На Донеччині створено осередок Яворини

На урочистих зборах були присутні волонтери та бійці "Легіону Свободи" з різних міст Донеччини. Серед них ‒ мама та сестра загиблого на війні "сокільця" Романа Напрягла.

"Кожен військовий потребує жіночого тепла та чіткого розуміння, за кого він воює. Дуже важливо, що бійці самі бачать дітей, які їх чекають, жінок, які про них піклуються. Також важлива турбота про батьків, що залишились без дітей, малих сиріт, чиї родини зруйнувала ця війна", ‒ подякував волонтерам голова донецького обласного "Легіону Свободи" Юрій Кравецький.

Під час засідання донецької Яворини
Під час засідання донецької Яворини

Кандидатуру Марини Данилової на посаду голови донецького обласного осередку об'єднання українок "Яворина" підтримали одностайно.

"Рано чи пізно московсько-українська війна закінчиться, і ми вже не будемо такими, як раніше. Як не сумно це казати, але саме через цю війну ми дізналися багато нового. Тому об'єднання українок "Яворина" направлене в першу чергу на допомогу людям, на різноманітні проєкти задля нашого майбутнього", ‒ зазначила новообрана очільниця спілки.

Окрім урочистого обрання голови донецьких "яворинок", на зборах було нагороджено лауреатів всеукраїнського конкурсу творів "Мама Героя", яке проводило об'єднання українок "Яворина" спільно з ВО "Свобода" до Дня матері. Лауреату зі Слов'янська Миколі Митюшину та иншим учасникам вручили книги теоретика українського націоналізму Дмитра Донцова та запрошення у літній табір на Дністрі "Гарт Волі". Завдяки побратимам із Тернополя і організації "Сокіл" Микола та його друзі безкоштовно відпочинуть і наберуться сил та наснаги до нового навчального року.

Прес-служба Донецької обласної організації ВО "Свобода"