ВО "Свобода"

ENG

13 травня 2017
Бахмутські свободівці вшанували пам'ять про героя УПА Ірину Олійник
Бахмутські свободівці вшанували пам'ять про героя УПА Ірину Олійник

13 травня 2017 року активісти Бахмутської міської організації ВО "Свобода" разом з місцевими краєзнавцями відвідали могилу зв'язкової УПА, багаторічного політв'язня Ірини Олійник.

Ірина Олійник народилася 7 жовтня 1922 року. Після визволення Львова була агентом УПА, працюючи в Ратуші при совєцькому керівництві. Після арешту перебувала під слідством у тюрмі на Лонцького. Згодом її відіслали до Сибіру із забороною повернення на Батьківщину. Саме там, у вигнанні, народилася донька Лариса. Чоловік Ірини, так само репресований воїн УПА, помер на чужині. Після визволення разом з донькою оселились на Донеччині у Бахмуті. Померла Ірина Олійник на 89-му році життя 2011 року, а її донька переїхала на історичну Батьківщину до Львова 2014 року.

Бахмутські свободівці дізнались історію цієї легендарної жінки від відомого краєзнавця, керівника екологічного центру "Бахмат" Володимира Березіна. Разом із краєзнавцями націоналісти вирушили на місцеве кладовище, де віддали шану Герою УПА ‒ поклали квіти та встановили червоно-чорний прапор.

Варто зазначити, що бахмутські краєзнавці розробляють екскурсійний маршрут під назвою "Бахмут український", куди увійдуть пам'ятний знак на честь Героя Небесної сотні Дмитра Чорнявського та могила зв'язкової Ірини Олійник.

"Наше головне завдання ‒ зміцнення України на звільнених територіях Донеччини. Саме задля цього "Свобода" разом із краєзнавцями розробили ще один об'єкт майбутньої туристичної карти ‒ могилу Героя УПА. Ми будемо не тільки доглядати за нею, але й приводити сюди людей. Молодь має знати історію справжньої української Донеччини та героїв часів повстанської армії та сьогодення", ‒ розповів краєзнавець Володимир Березін.

Прес-служба Донецької обласної організації ВО "Свобода"