ВО "Свобода"

ENG

1 квітня 2017
У Слов'янську вшанували пам'ять бійця "Легіону Свободи" Романа Напрягла
У Слов'янську вшанували пам'ять бійця "Легіону Свободи" Романа Напрягла

1 квітня 2017 року у Слов'янську на Донеччині з ініціятиви ВГО "Сокіл" та ВО "Свобода" націоналісти вшанували пам'ять загиблого бійця "Легіону Свободи" 20-річного Романа Напрягла.

Вшанування розпочались урочистим ходом від Соборної площі до Північного кладовища, де похований націоналіст. На заході були присутні батьки бійця, його друзі та знайомі. Приїхали вшанувати героя російсько-української війни голова молодіжної організації "Сокіл", боєць "Легіону Свободи" Юрій "Чорнота" Черкашин, депутат Київської міської ради Володимир Назаренко та сокільці з Харкова та Києва. Побратими Романа згадали його як гідного, ідейного юнака, який прагнув змінити Україну.

"Роман був тією людиною, з яким ми разом влаштовували акції напередодні окупації міста 2014 року та вже після звільнення Слов'янська. Він був безстрашним молодим хлопцем, готовим силою й правдою бороти справедливість, полягти за свободу рідної землі. На жаль, так і сталося вже на бойовому фронті. Велика вдячність батькам за такого сина і вибачте нас: так не повинно було статися", ‒ зазначив голова Слов'янського осередку ВО "Свобода" Сергій Лілеєв.

Бійці "Легіону Свободи" поділилися спогадами про Романа ще з тих часів, коли сокілець їздив добровольцем на позиції "Карпатської Січі" у Курахове та під Донецький аеропорт.

"Справжні воїни не гинуть. Їх забирає Господь на небеса. Окрім визволення територій, у всіх нас є ще одна місія. Це помста за кожного полеглого юнака, за кожну сироту, за кожну вдову, помста за батьків, які ховають своїх дітей. І помста за всі ті кривди, які принесли окупанти українській землі, всьому українському народові. І такі моменти викарбовуються в наших серцях невимовним болем, але водночас невимовною ненавистю до всіх ворогів української нації, через яких ми змушені ховати таких молодих людей. Ми повинні знищити нашого ворога, інакше він знищить нас ‒ іншого шляху в нас немає", ‒ наголосив Юрій "Чорнота".

Сокілець Роман Напрягло загинув через два тижні після свого 20-річчя, 26 лютого 2017 року поблизу села Пікузи Волноваського району Донецької области від снайперської кулі. До націоналістичного руху він приєднався буремного 2014 року, 2015-го долучився до лав ВГО "Сокіл" та з однодумцями почав розбудовувати осередок у Слов'янську. Добровольцем їздив на фронт у складі "Карпатської Січі", підтримував військо і як волонтер. Минулого року став до лав 36-го батальйону морської піхоти.

Прес-служба Слов'янської міської організації ВО "Свобода"