ВО "Свобода"

ENG

28 січня 2017
У Слов'янську місцева влада намагалась заборонити проведення смолоскипного маршу до Дня Героїв Крут
У Слов'янську місцева влада намагалась заборонити проведення смолоскипного маршу до Дня Героїв Крут

28 січня 2017 року Донецький окружний адміністративний суд розглядав позов виконавчого комітету Слов'янської міської ради до міської організації ВО "Свобода" з приводу заборони використання смолоскипів під час проведення маршу на честь Героїв Крут.

Варто зазначити, що на суді не був присутній керівник міської організації ВО "Свобода" Сергій Лілеєв, який зараз воює на російсько-українському фронті у складі 93-ої ОМБр. З самого початку голова був визначений судом як відповідач через подання неправдивої інформації про відповідального за проведення заходу.

Суть позову Слов'янського виконавчого комітету полягала в тому, що смолоскипи можуть завдати небезпеку мешканцям міста і будинкам, які розташовані за маршрутом руху колони. Слід зауважити, що у Слов'янську смолоскипний марш до Дня Героїв Крут проводиться третій рік поспіль, також було організовано смолоскипні марші до Дня Народження Степана Бандери у 2016 та 2017 роках. Жодних нарікань до міської організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" як організатора заходів від органів місцевої влади, МВС та МНС не було.

Оскільки смолоскип не належить до відкритого вогню, а право громадян України на мирні збори гарантується ч. 1 ст. 39 Конституції України, суд постановив відмовити виконавчому комітету Слов'янської міської ради у вимозі заборонити використання смолоскипів. Через забаганки міського голови судові стягнення у розмірі 1600 гривень будуть стягнуті з бюджету громади міста.

"Як ми бачимо, міському голові Слов'янська Вадиму Ляху не до вподоби марші місцевих націоналістів. Після того, як він оголосив про бажання заборонити смолоскипні марші, міський виконком вирішив піти до суду. Але ж теперішня влада не взяла до уваги, що ніхто не може заборонити свідомим громадянам шанувати тих Героїв, що поклали своє життя задля майбутнього української нації", - зазначила активістка міської організації ВО "Свобода" Дарина Богач.

Тож, смолоскипний марш на честь Героїв Крут у Слов'янську відбудеться, як і було проанонсовано - 29 січня о 17:00 від Соборної площі міста.

Прес-служба Слов'янської міської організації ВО "Свобода"