ВО "Свобода"

ENG

10 січня 2017
Голова Івано-Франківської облради Олександр Сич зустрівся зі школярами з Донеччини
Голова Івано-Франківської облради Олександр Сич зустрівся зі школярами з Донеччини

9 січня 2016 року голова Івано-Франківської обласної ради свободівець Олександр Сич зустрівся зі школярами з Костянтинівки Донецької области. Майже два десятки учнів у супроводі педагогів та костянтинівських свободівців приїхали на Івано-Франківщину на зимові свята. Поїздку на Прикарпаття дітей із зони московсько-української війни за ініціятиви свободівки Оксани Тебешевської організувала депутатська фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" в обласній раді за сприяння голови обласної ради Олександра Сича.

Упродовж п'яти днів - з 5 по 9 січня - школярі мешкали у прикарпатських родинах у Коломиї, Косові та Верховині. Діти знайомилися з місцевими традиціями та звичаями, відвідували різноманітні культурні, мистецькі та розважальні заходи.

"Ми познайомилися з цікавими людьми, відвідали багато красивих місць. Нас вразила відкритість місцевих людей і ваші різдвяні традиції. Ми також святкуємо Різдво, але більше відзначаємо Новий рік. Хотілося б, що в нас різдвяні свята були такі ж, як на Прикарпатті ", - діляться враженнями школярі з Костянтинівки.

Із різдвяною колядою юні гості зі Сходу завітали до очільника вищого самоврядного органу влади области. "Сподіваюся, що вам тут сподобалося і ви поділитися своїми враженнями з батьками, друзями, знайомими, а найголовніше, щоб ви передали те, що всі ми - українці, чи то на Заході, чи на Сході що ми всі одна велика родина, ми повинні любити один одного. Бажаю, щоб по всій Україні панував мир, добро і злагода, особливо на тій землі де ви проживаєте", - відзначив Олександр Сич.

Ініціювала приїзд на Прикарпаття школярів із зони московсько-української війни депутат обласної ради від ВО "Свобода" Оксана Тебешевська. Відвідуючи міста Донеччини, наприкінці вересня вона зустрічалася з учнями, вчителями та мешканцями Костянтинівки. Саме тоді з'явилася ідея організувати для тамтешніх дітей різдвяні свята в Карпатах. Як підкреслила депутат облради, юні гості з Донеччини - лауреати національних конкурсів "Україна туристична" та "Олексиними стежками". "Ці діти змогли побувати у Верховині, Коломиї, Косові - там, де живуть наші традиції і звичаї. Вони побачили, як готується кутя, 12 пісних страв, почули колядки, відвідали музеї, набралися українського духу. Це спілкування не буде даремним, воно залишиться у їхніх душах назавжди", - розповіла Оксана Тебешевська.

На згадку про відвідини Прикарпаття Олександр Сич вручив учням символічні подарунки.

Заступник голови Донецької обласної організації ВО "Свобода" з питань політичної освіти Ярослав Маланчук, який супроводжував школярів у поїздці, зазначає: "Ми щиро дякуємо Оксані Тебешевській та Олександрові Сичу за те, що подарували нашім дітям Різдво в Карпатах. Разом ми не тільки познайомили дітей із Донеччини з тамтешніми звичаями - ми зробили набагато більше: дали їм відчути, що Схід та Захід - це одна велика родина!".

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО "Свобода"